Uncategorized

Rachunki , rachunki i jeszcze raz rachunki

Riviera Park budynek 6 od strony ulicy Łopianowej.

W życiu pewne są tylko śmierć i podatki mawiał Benjamin Franklin. Tymczasem poznaliśmy stawki podatku od nieruchomości dla osiedla Riviera Park na rok 2018. Sytuacja wygląda następująco:

  • 0,78 zł rocznie za każdy metr kwadratowy mieszkania
  • 0,49 zł rocznie za każdy metr kwadratowy części wspólnej (klatki, patio)
  • 7,78 zł rocznie za każdy metr kwadratowy miejsca postojowego

Warto przy tym zwrócić uwagę, że metraż części wspólnej będzie się wahał zależnie od kubatury budynku. Oczywistym , że najmniejszy współczynnik będzie miał budynek nr 1 od Łopianowej. Uśredniając wyliczenia za mieszkanie 50 mkw z miejscem postojowym przyjdzie zapłacić 127 zł rocznie.

Jednocześnie przypominamy, że wszystkie budynki osiedla z wyjątkiem 6-7 są w użytkowaniu wieczystym od miasta stołecznego Warszawy o czym pisaliśmy tutaj poruszając tematykę “własności gruntu”. Stawka wynosi 3,05 zł  za mkw, która obejmuje również miejsce postojowe. Dla analogicznego mieszkania 50 mkw rocznie mieszkaniec poniesie dodatkowy koszt w wysokości 190 zł.

Opłaty podatku wnosi się w okresach kwartalnych. Na razie nie wiadomo, czy deweloper zdecydował się opłacić cały rok z góry. Czy może pierwsi mieszkańcy po wprowadzeniu się w lato, będą musieli dopłacić różnicę za zaległe miesiące do końca roku.