Dojazd

Osiedle zamknięte nabiera nowego znaczenia

kurier warszawski o osiedlu riviera park marvipolu i braku drogi dojazdowej

Kałuże, Błoto i Wertepy. To codzienność mieszkańców nowego osiedla, które powstaje przy ulicy Płochocińskiej na Białołęce. Deweloper w najlepsze buduje i sprzedaje mieszkania, ale wciąż nie zadbał o drogę dojazdową. Tak zaczyna się reportaż Kuriera Warszawskiego o sytuacji mieszkańców osiedla Riviera Park budowanego przez Marvipol.  Zapraszamy do obejrzenia, 14 minuta.
https://warszawa.tvp.pl/41591601/04032019
W materiale pojawia się również oświadczenie dewelopera, w którym czytamy:

Szanowna Pani,
Dziękuję za zainteresowanie tematem drogi do osiedla Riviera Park. Jestem głęboko przekonana, że współdziałanie wszystkich podmiotów zaangażowanych oraz mediów przełoży się na korzystne dla Mieszkańców rozwiązania.
Marvipol Development S.A. podtrzymuje wolę wybudowania części infrastruktury drogowej w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji Riviera Park zgodnie z ustaleniami komunikacyjnymi. Urząd Dzielnicy Białołęka, Władze Miasta i ZDM są w dialogu z Marvipol Development S.A.
Dziś otworzyliśmy z Urzędu Dzielnicy Białołęka propozycję umowy drogowej, w swoim kształcie zmienioną od wcześniej dyskutowanej. Opracowujemy własne stanowisko i w przeciągu kilku dni prześlemy odpowiednie zapisy. Nasze uwagi mają charakter merytoryczny i mają na celu usprawnienie procesu realizacji drogi dojazdowe. Monitorujemy powyższą sprawę celem szybkiego uzyskania wymaganych pozwoleń i realizacji przedsięwzięcia drogowego. Zależy nam na rozwiązaniach służących Mieszkańcom i dokładamy wszelkich starań aby je wypracować.
Zachęcam do bezpośredniego kontaktu ze mną w celu uzyskania informacji.
Z wyrazami szacunku
Anna Juchimiuk
Dyrektor Marketingu  i PR
Marvipol Development S.A.

Od momentu podpisania umowy deweloperskiej po odbiór kluczy droga jest obiecywana “za trzy miesiące”.  Pierwszy etap osiedla Riviera Park został ukończony w lipcu 2018 roku, a zgodnie z oświadczeniem to właśnie dzisiaj deweloper otwiera kopertę z propozycją umowy, kiedy media nagłośniły sprawę na prośbę mieszkańców.